kosmos

O mnie

Witam, nazywam się Radosław Kłos. Moim zainteresowaniem jest programowanie, głównie w PHP (jakieś tam podstawy z c++ też znam), gdyż zajmuję się trochę webdesignem. Nie pracuje w żadnej firmie związanej z informatyką, ani nigdy tego nie studiowałem. Ot takie zainteresowanie, które zaczęło się kiedyś w dzieciństwie, spowodowane prawdopodobnie tym, że kiedyś jak miałem kilkanaście lat (były to czasy gdy Amiga była szczytem marzeń) w moje ręce przez przypadek trafiła klawiatura firmy Elwro.

elwro8002

W jakiś sposób udało mi się to podłączyć do telewizora – a nie było to proste, były to czasy gdy nawet nie było wejść euro i ogólnie dostęp do takich dziwnych kabli był utrudniony. Po podłaczeniu był tylko zwykły prompter i możliwość wpisywania tekstu na ekranie i nic więcej. Początkowo klawiatura służyła mi poprostu do zabawy w pisanie na ekranie. Pewnego dnia odwiedził mnie starszy kuzyn, który studiował akurat informatykę i poinformował mnie, „że to jest komputer i te pisanie to wpisywanie komend w języku BASIC„. Pokazał mi parę komend i jak to się ogólnie robi. Załapałem bakcyla od razu, później nawet zaopatrzyłem się w dwie książki o programowaniu w tym języku, które mam zresztą do dzisiaj.

Gdy inni grali na Amidze, ja tworzyłem lub próbowałem tworzyć swoje pierwsze proste gry w BASIC’u. I tutaj pojawiło się moje drugie zainteresowanie jakim jest „Tworzenie gier”. Nic konkretnego nie stworzyłem, nie mam jakiejkolwiek gry w tej chwili którą mógłbym się pochwalić. Kiedyś stworzyłem kilka prostych gierek tekstowych typu ruletka, gdzie koledzy przychodzili grać, kilka razy nawet za prawdziwą kasę. W tej chwili od dłuższego czasu projektuję swoją grę strategiczną o której na pewno postaram się coś napisać. Moim marzeniem jest skończenie kiedyś swojej pierwszej gry własnego autorstwa.

„Webdesignem” zająłem się w międzyczasie, stworzyłem kilka stron, napisałem nawet własny sklep internetowy w PHP od zera , o dziwo który chodzi kilka lat bez problemu. Moja znajomość tego języka wydaje mi się że jest na poziome zaawansowanym, poznałem programowanie obiektowe, MVC i wiele innych rzeczy. Dodam że moja gra powstaje właśnie w PHP.

Pozdrawiam

Dodaj komentarz